Metehe palvelee ympäri Suomen

Metehe Oy valmistaa ja myy korkealaatuisia teräsohutlevyjä yksityisasiakkaille sekä rakentamisen ammattilaisille ja toimittaa raaka-ainetta ohutlevyä ja reikäpeltiä käyttäville yrityksille. Palvelemme tehtaallamme Lappeenrannan Joutsenossa sekä noutovarastoillamme Järvenpäässä, Tampereella, Seinäjoella ja Oulussa.

Metehe Oy
puh. 0207 639 640
myynti@metehe.fi

Toimipisteiden yhteystiedot

Laskutustiedot

Voimakaari 17
54100 JOUTSENO
Y-tunnus: 0784088-9

Verkkolaskuosoite: 003707840889
Välittäjä: Ropo Capital
Välittäjätunnus: 003714377140

Pyydä kilpailukykyinen kattotarjous!

Ota yhteyttä

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Metehe Lappeenranta (Joutseno)

Pääkonttori ja myynti
Tuotanto ja noutovarasto

Voimakaari 17, 54100 Joutseno
puh. 0207 639 640
myynti@metehe.fi

Avoinna: ma – pe klo 8.00 – 16.00

pe 30.4.  klo 7.30 – 14.00
to 13.5.   suljettu

 

Myynti
kattotuotteet

Maarit Karilahti
Myyntineuvottelija
puh. 0207 508 726
maarit.karilahti@metehe.fi

Jaakko Itkonen
Myyntineuvottelija
puh. 0207 639 649
jaakko.itkonen@metehe.fi

Topi Konttinen
Myyntineuvottelija
puh. 0207 639 658
topi.konttinen@metehe.fi

Janne Nyrhinen
Myyntineuvottelija
puh. 0207 508 721
janne.nyrhinen@metehe.fi

Myynti
julkisivutuotteet

Topi Konttinen
Myyntineuvottelija
puh. 0207 639 658
topi.konttinen@metehe.fi

Myynti
kelatuotteet

Janne Jeulonen
Liiketoimintajohtaja
puh. 0207 639 646
janne.jeulonen@metehe.fi

Petri Rissanen
Myyntipäällikkö
puh. 0207 508 724
petri.rissanen@metehe.fi

Saku Pesonen
Myyntineuvottelija
puh. 0207 639 654
saku.pesonen@metehe.fi

Tuotanto ja
kuljetukset

Saara Teitto
Tuotantopäällikkö
puh. 0207 508 775
saara.teitto@metehe.fi

Janne Pietarila
Työnjohtaja
puh. 0207 639 655
janne.pietarila@metehe.fi

Pasi Siekkinen
Työnjohtaja
puh. 0207 508 772
pasi.siekkinen@metehe.fi

Jarmo Karilahti
Työnjohtaja
puh. 0207 508 771
jarmo.karilahti@metehe.fi

Heikki Seppänen
Logistiikkajohtaja
puh. 0207 639 643
heikki.seppanen@metehe.fi

Vientidokumentit, verkkosivut,
markkinointimateriaalit

Jonna Jääskeläinen
Myyntisihteeri
puh. 0207 639 647
jonna.jaaskelainen@metehe.fi

Markkinointi ja taloushallinto

Seppo Jääskeläinen
Toimitusjohtaja
puh. 0207 639 641
seppo.jaaskelainen@metehe.fi

Jaana Haila
Talousjohtaja
puh. 0207 508 711
jaana.haila@metehe.fi

Susa Suikki-Rissanen
Kirjanpitäjä
puh. 0207 508 715
susa.suikki-rissanen@metehe.fi

Hankinnat

Arttu Marttila
Hankintajohtaja
puh. 0207 639 653
arttu.marttila@metehe.fi

Tuotekehitys

Seppo Jääskeläinen
Toimitusjohtaja
puh. 0207 639 641
seppo.jaaskelainen@metehe.fi

Dan Lahti
Projektipäällikkö
puh. 0207 639 657
dan.lahti@metehe.fi

Vienti
Venäjä ja Itä-Eurooppa

Asko Kontkanen
puh. 0400 679 176
asko@metehe.fi

Metehe Järvenpää

Tehtaanmyynti ja noutovarasto

Minkkikatu 1-3, 04430 Järvenpää
Käynti pihaan Mikontien puolelta

Avoinna: ma-pe klo 8.00 – 16.00

pe 30.4.  klo 7.30 – 14.00
to 13.5.   suljettu

 

Myynti kelatuotteet

Pasi Eriksson
Aluepäällikkö
puh. 0207 508 733
pasi.eriksson@metehe.fi

Juha Teiskonen
Varastomyyjä
puh. 0207 508 732
juha.teiskonen@metehe.fi

Metehe Tampere

Tehtaanmyynti ja noutovarasto

Kuoppamäentie 10, 33800 Tampere

Avoinna: ma – pe klo 8.00 – 16.00

pe 30.4.  klo 7.30 – 14.00
to 13.5.   suljettu

 

Myynti kelatuotteet

Markus Juusela
Myyntineuvottelija
puh. 0207 508 741
markus.juusela@metehe.fi

Juho Saarinen
Varastomyyjä
puh. 0207 508 742
juho.saarinen@metehe.fi

Metehe Seinäjoki

Tehtaanmyynti ja noutovarasto

Rengastie 13, 60120 Seinäjoki

Avoinna: ma – pe klo 7.00 – 16.00

pe 30.4.  klo 7.30 – 14.00
to 13.5.   suljettu

 

Myynti kelatuotteet

Tapani Alanen
Myyntineuvottelija
puh. 0207 508 751
tapani.alanen@metehe.fi

Ville Räsänen
Varastomyyjä
puh. 0207 508 752
ville.rasanen@metehe.fi

Metehe Oulu

Tehtaanmyynti ja noutovarasto

Lumijoentie 8, 90400 Oulu

Avoinna: ma – pe klo 8.00 – 16.00

pe 30.4.  klo 7.30 – 14.00
to 13.5.   suljettu

 

Myynti kelatuotteet

Pekka Ansamaa
Myyntineuvottelija
puh. 0207 508 763
pekka.ansamaa@metehe.fi

Puhelumaksut

Soitettaessa 0207-alkuiseen operaattorin perimät puhelumaksut ovat:

  • kiinteästä verkosta: 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)
  • matkapuhelimesta: 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)
  • ulkomailta ko. maan ulkomaanpuhelumaksu

Metehe Oy ei saa tuloja edellä mainituista maksuista.

Tiedot päivitetty 10.3.2021.